درباره نشریه

نشریه مصالح و سازه های بتنی به منظور فراهم آوردن زمینه تبادل اطلاعات برای مهندسان و پژوهشگران فعال در زمینه های مرتبط با بتن، سازه های بتنی و سایر مصالح مرتبط با سیمان، الیاف و پلیمر در ارتباط با بتن، راه اندازی شده است. هدف این نشریه، ترویج اطلاعات و یافته‌های محققان، دانشجویان، استادان و فعالان صنعت مصالح و سازه‌های بتنی به منظور به روز رسانی هر چه بیشتر دانش جامعه مهندسی در این صنعت می‌باشد.

آشنایی با نوآوری های علمی و فناوری، ارتقاء هرچه بیشتر سطح علمی و فنی متخصصان و فعالان فارسی زبان این صنعت، گسترش هرچه بیشتر دانش مصالح و سازه‌های بتنی، ایجاد امکان ارتباط بیشتر بین مراکز علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و صنعتی، انتشار و ترویج یافته‌های علمی و فنی مراکز آموزشی، پژوهشی و تحقیقی به ویژه یافته‌های استادان، دانشجویان مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد و همچنین دستاوردهای محققان و متخصصان، از دیگر اولویت های مجله علمی ترویجی مصالح و سازه‌های بتنی است.

صاحب امتیاز نشریه مصالح و سازه های بتنی، انجمن علمی بتن ایران است که با مجوز کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره نامه 3/18/71141 در تاریخ 1395/4/8 شروع به انتشار مقالات علمی، نموده است. کلیه مقالات به چاپ رسیده در این نشریه، به مدد پژوهشگران با سابقه در زمینه های مرتبط، تحت فرآیند دقیق داوری یک سو بسته قرار گرفته است. همچنین تمامی متون اصلی فارسی این مقالات بوسیله مشابهت یاب همیاب، به منظور منحصر بفرد بودن این مطالعات، مورد بررسی قرار گرفته اند. در راستای تحقق دست یابی به سطوح بین المللی، درج شناسه دیجیتال مقاله (DOI) با پیش شماره اختصاصی 10.30478 به صاحب امتیازی انجمن علمی بتن ایران، برای کلیه مقالات منتشر شده در این نشریه، به صورت رایگان صورت می پذیرد. 

مخاطبان این نشریه تحت مجوز حق انتشار بین المللی و اجازه دسترسی 4.0 (CC BY 4.0) می توانند مطالب و یا قالب موجود را نسخه برداری و توزیع نمایند. همچنین دسترسی به مقالات این نشریه رایگان است (Open Access).

نشریه مصالح و سازه های بتنی برای ارسال‌، داوری و چاپ مقاله از نویسندگان هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

  

اطلاعات نشریه

نشریه مصالح و سازه های بتنی

عنوان فارسی

Journal of Concrete Structures and Materials

عنوان انگلیسی

2538-5828

شاپا

فارسی

زبان

دو فصلنامه

تناوب انتشار

انجمن علمی بتن ایران

ناشر

دکتر علیرضا خالو

سردبیر

فعال - در حال نشر

وضعیت

اطلاعات یک جانبه آشکار

نوع فرآیند داوری

دسترسی آزاد و رایگان

نوع دسترسی

PDF و HTML

فایل های قابل دسترسی

CC-BY 4.0

نوع مجوز

رایگان

هزینه چاپ مقالات

DOI: 10.30478/JCSM

شناسه گر دیجیتال مقالات

http://www.jcsm.ir/

آدرس اینترنتی

info@jcsm.com

ایمیل